Futboll Seria A

Inter, Asamoah nënshkruan për tre vitet e ardhshme

Kwadwo Asamoah mund të konsiderohet një lojtar i Inter, që e ka bindur me një kontratë 3-vjeçare. Mbrojtësi i krahut e kishte drejt skadencës kontratën me bardhezinjtë dhe për të kishte nisur një ankand mes Inter, Napoli dhe Galatasaray.

Në një moment, sipas shtypit anglez, në garë është futur edhe Chelsea, por që është tërhequr për shkak të dyshimeve në lidhje me të ardhmen e Antonio Conte. Kështu, Ausilio ka përforcuar akoma më shumë mbrojtjen për sezonin e ardhshëm, me De Vrij do të jetë në krah të ganezit.

Edhe mbrojtësi i Lazio-s do të zbarkojë në Milano me kosto zero. Asamoah ka fituar 5 tituj radhazi në Serinë A me Juventus dhe në fundin e këtij sezoni mund të vijë edhe i gjashti.

Related posts

E BUJSHME/ “Dridhet” bota e futbolli nga ky transferim REKORD i REALIT

Isa.Autor

POLONI-SHQIPËRI/ Ish-portieri Dudek: “Kuqezinjtë” mund të jenë ndëshkuesi ynë

Delo.autor

POLEMIKAT E SUPERKUPËS SË ITALISË/ Bonucci flet për “shpërthimin” e Higuain ndaj arbitrit pas ndeshjes

Delo.autor

Leave a Comment