Champions League Futboll

Khedira tregon avantazhin që ka Juventusi ndaj Tottenhamit

Sami Khedira është i bindur se Juventusi do ta eliminojë Tottenham Hotspurin falë përvojës që ka në këtë kompeticion.

“Ne kemi shumë përvojë dhe e dimë si t’i fitojmë ndeshjet e mëdha, ndërsa kemi shumë skuadra që janë para nesh, duke e përfshirë edhe Tottenhamin. Nuk jemi akoma të kënaqur përkundër sukseseve në vitet e fundit dhe kjo është ajo që na dallon”, është shprehur Khedira për gazetën “Stuttgarter Zeitung”.

Në ndeshjen e parë të dyja skuadrat barazuan me shifrat 2-2 në “Allianz Stadium”, ndërsa nesër do të përcaktohet skuadra që do të kualifikohet në çerekfinalet e Ligës së Kampioneve.

Related posts

NDESHJA NDAJ “LOS BLANCOS”/ Ylli i Betis: As për 200 milionë euro nuk do ta bëja atë që bënë ata

Delo.autor

“JURGEN, ËSHTË PEP”/ Klopp zbulon detaje nga telefonata e Pep Guardiolës

Delo.autor

“Agolli” bëhet çështje, Salihi kunja Panuçit: Futbolli nuk është…

Sadik.Autor

Leave a Comment