Futboll Premier League

Klasikja angleze i takon Manchester Unitedit

Manchester United e ka mposhtur 2-1 Liverpoolin në “Old Trafford”.

Derbi i xhiros së 30 në Premierligë i ka takuar Manchester Unitedit, që e mposhti 2-1 Liverpoolin në “Old Trafford”.

Dy golat për “Djajtë e Kuq” i realizoi sulmuesi i ri, Marcus Rashford, në minutat 14’ dhe 24’, duke i treguar Jose Mourinhos se ka qenë i padrejtë me të në vitin 2018 pasi është aktivizuar shumë pak.

Djelmoshat e Klopp u munduan t’i kthejnë gjërat në favor për të marrë së paku një pikë në këtë ndeshje, por krejt çka arritën ishte autogoli befasues nga Eric Bailly në minutën e 66-të për rezultatin përfundimtar 2-1.

Kjo fitore e afron në 13 pikë Unitedin me Man Cityn, pasi ka grumbulluar 65 pikë dhe gjendet në pozitën e dytë.

Related posts

RAMA ZBRET NË FUSHË/ Fjalët që u tha kuqezinjve para ndeshjes me Islandën

Delo.autor

Gjyla: S’kemi çfarë të humbasim, duam maksimumin ndaj Vllaznisë

Sadik.Autor

PAS DERBIT TË ITALISË/ Wanda Nara provokon sërish interistët, vishet në “Tiki Taka”… (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment