Futboll

LIVE/ Roma-Shakhtar Donetsk, shpërthen ‘Olimpico’ nga ky gol i shënuar

Në “Olimpico”, Roma po luan ndaj Shakhtar Donetsk sfidën e kthimit të 1/8-ave të Ligës së Kampioneve.

Pjesa e parë u mbyll pa gola. Në të dytën, në minutën e 53-të Edvicn Dzeko kalon Romën në avantazh.

Me këtë gol verdhekuqtë janë të kualifikuar falë golit në fushë kundërshtare, pasi takimi i parë ka përfunduar 2-1 për ukrainasit.

Related posts

TRAJNERI TUCHEL DREJT LARGIMIT NGA PSG/ Tekniku gjerman nis bisedimet me klubin e madh…

Delo.autor

LEKSIONE PËR SULMUESIT/ Ramos është spektakolar. Ka parakaluar Figon dhe Ksavin, shumë yje i shohin targën

Delo.autor

Aubameyang-Arsenal, operacioni drejt dështimit!

Q.Autor

Leave a Comment