Futboll Sport

BROHORITJE NACIONALISTE/ Tifozët serbë sulmojnë shqiptarët në Zvicër (FOTO)

Një ngjarje e shëmtuar është regjistruar në Bern të Zvicrës, para fillimit të ndeshjes mes Jang Bojs dhe Crvena Zvezdës. Mediat vendase raportojnë se disa tifozë serbë kanë sulmuar shqiptarët që ishin mbledhur në qytet për të parë këtë përballje.

Gjatë një shëtitje në sheshin e Bernit, “Delije”, tifozët e Crvena Zvezdës që njihen për krime dhe vandalizëm, kanë hedhur kanaçe të birrave në drejtim të një ndërtesës që gjendeshin shqiptarët e Kosovës.

Përveç kësaj, serbët kanë brohoritur edhe kanë kënduar këngë nacionaliste dhe shoviniste si “Kosova është Serbi” dhe fyerje tjera. Për një përplasje më të ashpër, kanë ndërhyrë policia zvicerane.

 

Related posts

NAPOLI “BLINDON” VENDIN E DYTË/ “Axurrët” e Ancelottit mundin pa probleme Frosinonen

Isa.Autor

FITON FALË AUTOGOLIT/ Teuta mposht Krutanët, 2 futbollistë largohen nga fusha me ambulancë

Delo.autor

Epoka “Galaktikët 3”/ Ja kandidatët e mëdhenj që do të nisin epokën e re të Real Madridit

Isa.Autor

Leave a Comment