Futboll

Massimilisno Allegri shihet pasuesi ideal i Wengerit te Arsenali.

Arsene Wenger mund të largohet këtë verë nga Arsenali dhe Massimiliano Allegri është i pari në listë për ta zëvendësuar francezin, raporton “The Sun”.

Wengeri është duke u kritikuar në Premierligë pasi ka mbetur 13 pikë larg zonës Champions League dhe duket se i ka ditët e numëruara në stolin e “Topçinjve”.

Allegri ka kohë që lidhet me një kalim në Angli dhe tabloidi britanik raporton se ai është gati për Premierligë, madje është duke e mësuar edhe gjuhën angleze

Related posts

SKËNDERBEU-TEUTA/ Ilir Daja dhe Shkëmbi surprizojnë me titullarët (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Vicenzo Montella: Messi është jashtëtokësor, por nesër do ta zbresim në tokë

Sadik.Autor

TALENTI “SHPËRTHEN” NË SERIE A/ Flet babai i futbollistit: Nëse do “flijohej” nga Roma, mund ta zgjedhë vetëm…

Delo.autor

Leave a Comment