Futboll

Partizani-Luftëtari/ Çani rikthehet, fiton penallti me topin e parë. Batha nuk fal nga 11 metra

Partizani e Luftëtari luajnë mes tyre sfidën e vlefshme për javën e 24-të në Kategorinë Superiore. Të kuqtë, me Dalipin për herë të parë si trajneri i parë i skuadrës, do të kërkojnë fitoren, për t’u afruar me zonën e Europës, por edhe për një hakmarrje për atë sfidë të fazës së parë, ku u mundën me shifrat e thella 5-0.

Nga ana tjetër, Luftëtari është një nga skuadrat me ecurinë më të mirë në javët e fundit, dhe në kryeqytet do të kërkojë të vazhdojë këtë formë të mirë.

part

 

LIVE | Partizani-Luftëtari 3-0

Gol: Batha 33′, 82′ (pen.), Progni 72′

 

KOMENTI LIVE

ccani

82’ GOOOL Batha shënon edhe të tretin me penallti, pasi e fitoi Çani.

 

81’ Topi i parë që prek Çani në zonë, rrëzohet nga Jakovljeviç, dhe ka penallti për Partizanin.

80’ Rikthehet Edgar Çani për Partizanin. Zë vendin e Malës

80’ Rikthehet Edgar Çani për Partizanin. Zë vendin e Malës

79’ Trashi godet me të majtën nga jashtë zone, por Ruci devijon për në goditje këndi.

75’ Dalipi hedh në fushë edhe Kulum. Largohet Bardhi.

progni

72’ GOOOL Progni. Partizani shënon edhe të dytin, me sulmuesit që pas një gabimi të portierit Ruci. Ai rrëmben topin, godet. Sfera në fillim pritet nga Ruci, por përplaset në trupin e Jakovljeviç, dhe shkon në portë.

 

71’ Ndëshkohet me të verdhë Asanit, teksa po dilte nga fusha.

71’ Kardozo futet në fushë, në vendin e Asanit.

69’ Shpëton për mrekulli porta e Luftëtarit, me Bathën që godet pas një topi të ngelur në zonë, por nuk tund dot rrjetën.

66’ Tjetër zëvendësim për Likën. Rapa futet për Liçajn.

60′ Zëvendësimi i parë tek Luftëtari. Lamçja i lë vendin Donald Rrapos.

56’ Asani rrëmben një top nga mbrojtësit e Luftëtarit, futet drejt zonës dhe fiton një goditje këndi.

53’ Abazaj hyn nga e djathta e zonës, dhe godet drejt portës, por portieri Hoxha ndal.

46′ Rinis pjesa e dytë, me skuadrat ashtu siç e mbyllën.

Mbyllet e para. Partizani-Luftëtari 1-0

partizan

33’ GOOOL Batha. Partizani gjen golin me anë të kapitenit, pas një goditje këndi, ku Batha shënon me kokë nga mesi i zonës.

 

24′ Mala provon me një goditje të menjëhershme, ndërsa topi është përplasur te dy futbollistët e Luftëtarit dhe ka përfunduar në duart e Ruçit.

20’ Gojkoviç, në zonën e gjirokastritëve, godet me kokë pas një topi të gjatë, por kontrollohet nga Ruci.

tifozi

13’ Trashi godet nga jashtë zone, shënon, por arbitri kishte ndërprerë ndeshjen pak sekonda më parë, prej një tifozi të Partizanit që kishte hedhur në fushë një fanellë të Trashit. E çuditshme çfarë ndodh në “Selman Stërmasi”.

 

12’ Beqiri godet me kokë nga një goditje këndi, por pret Hoxha.

10’ Pa shumë raste minutat e para. Skuadrat shfaqen të kujdesshme në “Selman Stërmasi”.

1′ Nis takimi.

 

Partizani: Hoxha, Ibrahimi, Belica, Gojkoviç, Kotobelli, Batha, Mala, Trashi, Asani, Progni, Bardhi. Trajner: Klevis Dalipi.

 

Luftëtari: Ruci, Liçaj, Jakovleviç, Beqiri, Xhekson, Ramadani, Aleksi, Abazaj, Rroca, Bregu, Lamçja. Trajner: Hasan Lika

Gjyqtar: Andi

Related posts

Mourinho e konfirmon: Alexis Sanchez është duke ardhur në “Old Trafford”

Q.Autor

“Sirena” kosovare për mesfushorin e Kukësit/ Do flas me presidentin, kjo është shtëpia ime e dytë

Sadik.Autor

Perisic: Shpresoj të bëjmë gjëra të mira, Inter ka nevojë për më shumë…

Sadik.Autor

Leave a Comment