Futboll Seria A

Roma ofron 12 milionë € për talentin kroat

Roma a bërë një ofertë 12 milionë euro për talentin kroat të Dinamos së Zagrebit Ante Coric, sipas Corriere dello Sport.

Mesfushori kreativ muajin tjetër mbush 21 vjeç dhe që tani ka kryer tre ndeshje me përfaqësuesen kroate.

Raportohet se drejtori i Roma-s Monchi po lëviz në merkato në mënyrë që të sigurojë përpara të tjerëve talentin megjithëse ai nuk po kalon një sezon të madh.

12 milionët në tavolinë do të jenë të mjaftueshme për të bindur klubin.

Deri tani këtë sezon, Coric ka kontribuar me tre gola dhe dy asiste në 12 ndeshje.

Ai raportohet të jetë në radarët e klubeve të Premier League si Liverpool, City, Tottenham dhe Everton.

Related posts

E BUJSHME/ Media franceze zbulon sa do të mungojë Neymar

Delo.autor

Talenti i Shqipërisë debuton me ekipin e MADH italian, sytë nga Seria A (VIDEO)

Sadik.Autor

U vra për një autogol në Botëror, arrestohet pas 24 vitesh urdhëruesi

Q.Autor

Leave a Comment