Futboll

Testi anti-doping, mbrojtësi De Vrij thirret me urgjencë në qendrën e kontrollit

Zhvillime të reja nga Italia, për sa i përket dopingut. Pas daljes pozitiv të futbollist, Zoao Pedro, sektori anti-doping ka thirrur mbrojtësin e Lacios, Stefan De Vrij.

Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, holandezi duhet të japë shpjegime, pasi ka firmosur vetëm në një dokument të testit të urinës dhe jo në dy.

Për ketë gjë mbrojtësi i Lacios, është thirrur në qendrën e kontrollit antidoping në Itali dhe tashmë ngelet për tu parë, nëse do të ketë ndonjë pezullim si në rastin e futbollistit të Kaljarit, apo kemi të bëjmë thjesht me shpjegime burokratike.

Related posts

FITORE E MADHE E ZVICRËS/ Xhaka pranë kualifikimit në Kampionatin Europian (FOTO)

Delo.autor

Ramos: Dëmtova Salah dhe Karius, mbase dhe Firmino u ftoh nga…

Sadik.Autor

Manchester City shet përfundimisht sulmuesin e Kosovës

Sadik.Autor

Leave a Comment