Futboll

Tifozët zaptojnë fushën dhe kërcënojnë futbollistët, kapiteni përleshet fizikisht

Situate e tensionuar gjatë ndeshjes se West Ham me Burnley ku skuadra londineze e humbi me rezultatin 3 – 0. Disa tifozë zbritën në fushën e lojës madje pati edhe shtyrje mes tyre edhe futbollistëve vendas.

Në tribuna pati nga ata që iu drejtuan vendit ku ndodheshin zyrtarë të klubit që u detyruan të largoheshin për të shmangur konfliktin. Tifozët e West Ham janë të nervozuar pasi skuadra rrezikon rënien nga Premier League.

Ne takimin tjetër Manchester United fitoi ndeshjen për vendin e dytë me Liverpool. Një sukses 2 – 1 i ekipit të Jose Mourinho që e shkëputet 5 pikë nga a i Jurgen Klopp. Marcus Rashford ishte protagonisti i takimit duke shënuar dy herë për vendasit. Premier League kryesohet si zakonisht nga Manchester City që do të luajë të hënën me Stoke.

Related posts

I çau kokën një shtetasi gjerman/ Gjykata merr vendimin për “yllin” e Barcelonës

Isa.Autor

DITA E FUNDIT E MERKATOS/ Shikoni të gjitha lëvizjet e 10 klubeve të Superiores

Delo.autor

KASTRIOTI-SKËNDERBEU/ Pas një topi të mbetur në zonë, Viktor ndëshkon “Krutanët” (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment