Futboll

E pabesueshme/ Kapitenin e ‘Real Madrid’ e zë barku gjatë lojës, trajneri: U dh** në brekë…

Kur natyra thërret, nuk ka asgjë në botë që të frenon, qoftë edhe nëse je duke luajtur në fushë. Kjo gjë ka ndodhur dje, në minutën e 73-të të sfidës mes Eibarit dhe Realit të Madridit, ku Serxho Ramos, as që nguroi të drejtohej me vrap në banjo.

Edhe pse skuadra po luftonte për të gjetur rrugën e fitores, kapiteni i “galaktikëve” ka pasur nevojë që të shkonte në tualet dhe nuk ka nguruar që ta bëjë këtë, duke lënë me 10 lojtarë ekipin, pasi Zidan i kishte kryer të tria zëvendësimet.

 

Pas pesë minutash, mbrojtësi dhe njëkohësisht kapiteni i Realit është rikthyer në fushën e lojës dhe dukej qartë që kishte hequr një barrë të rëndë, sepse edhe dialogu me trajnerin e tij, e tregonte qartë atë.

Zinedin Zidan qeshi dhe e mirëkuptoi në fushë, por pas ndeshjes, në konferencën për shtyp, nuk nguroi që ta thoshte troç: “Ramos, thjesht e bëri në brekë. Gjëra që ndodhin”. Madje, edhe vetë mbrojtësi, me një postim pranoi: “Kur natyra të therrët…”.

Related posts

Arsenal – Stoke City, notat e lojtarve/ Shaqirit vlersohet i dyti

Sadik.Autor

Milan hidhet në sulm, Mirabelli gjen zëvendësuesin e Kessie

Sadik.Autor

E RËNDË/ TRAGJEDI NË FUTBOLL: 13 vjeçari VDES pas përplasjes së fortë me…

Isa.Autor

Leave a Comment