Futboll La Liga

Vështirsohet transferimi i Griezmann tek Barcelona, Chelsea e United të gatshme t’ia rrëmbejnë

Barcelona ka hasur në vështirësi tjetër në përpjekjen e saj për ta transferuar superyllin e Atletico Madridit, Antoine Griezmann.

Sipas Sky Sport, Chelsea dhe Manchester United kanë mundësi t’i japin pagë më të lartë sulmuesit francez se Barcelona.

Barcelona mbetet favorite për ta blerë Griezmannin, i cili ka klauzolë lirimi prej 100 milionë euro në kontratë dhe pritet të largohet nga Altetico Madridi gjatë kësaj vere.

Megjithatë, Barça është duke hasur në pengesa të kufizimeve të vëna nga Financial Fair Play dhe mund të jetë e kufizuar në atë që do t’i ofrojë Griezmannit, derisa Chelsea dhe Manchester United mund t’i ofrojë rrogë më të lartë.

Related posts

Meksikanët janë me grip para Brazilit, por kështu e mundën edhe Gjermaninë

Sadik.Autor

E PAZAKONTË/ FIFA merr nën kontroll Federatën e Uruguajit

Isa.Autor

BEFASON SHAQIRI/ Ja çfarë thotë për Liverpoolin sulmuesi Zvicerian

Sadik.Autor

Leave a Comment