Futboll

Vllaznia ende nuk ka lajme, Malota mbetet në arrati

Burime pranë ekipit të Vllaznisë bëjnë me dije se Malota vijon të mbetet në arrati derisa çështja e tij të marrë zgjidhje. Kështu, ai do të mungojë në stërvitjen e skuadrës kuqeblu para takimit kundër Skënderbeut që do të luhet mesditën e së shtunës.

Mbrojtësi lezhjan është kthyer në çështje te Vllaznia, pasi ishte një nga prurjet më të bujshme të merkatos së janarit, por edhe që bëri mjaft punë për planet e trajnerit Gjoka. Tashmë që po afrojnë ndeshjet vendimtare dhe Vllaznia po diskuton mbijetesën, duhet të vuajë dhe mungesën e tij, e cila rëndon shumë.

Veç mungesës së lezhjanit, Vllaznia pret edhe Ardit Krymin, i cili vijon të mbetet i dëmtuar. Gjithashtu, Erjon Vucaj nuk jep garanci për takimin kundër Skënderbeut, që do të thotë se Ernest Gjoka duhet t’i bëjë mirë llogaritë për këtë sfidë.

Related posts

Gjoka: Uroj të mos humbasim, na pret ndeshje shumë e egër në Vlorë!

Sadik.Autor

ETO’O kritikon NEYMAR: Duhet punojë fort, si CAVANI dhe MBAPPE, për të fituar…

Isa.Autor

PREMIER LEAGUE/ Everton “ringjallet” me Ancelottin, triumfon Newcastle

Delo.autor

Leave a Comment