Futboll

ZYRTARE/ Dëmtohet Chiellini largohet nga kombëtarja, Ogbonna e zëvendëson

Për shkak të një dëmtimi të rëndë, Giorgio Chiellini është detyruar të largohet nga grumbullimi i Italisë.

Sipas “Sportmediaset” mbrojtësi i Juventusit rrezikon që mos luajë ndeshjen e parë çerekfinaliste kundër Real Madridit.

Trajneri i Italisë, Luigi Di Biagio, e ka zëvendësuar Chiellinin me mbrojtësin 29 vjeçar të Ëest Ham United, Angelo Ogbonna.

Chiellini u dëmtua në ndeshjen e së shtunë kundër Spalit që “Zonja e vjetër” barazoi pa gola.

Nëse Chiellini nuk do arrijë të rikuperohet atëherë ky është një problem i rëndë në mbrojtje për Juventusin që gjithashtu do të vuajë mungesën e Benatia i cili është pezulluar për shkak kartonësh.

Image

Related posts

RIVALITETI PRITET TË JETË I MADH/ “Los Blancos” dhe Barcelona me super-formacione për sezonin e ri (FOTO)

Delo.autor

KAOS TOTAL/ “Nuk ka shans”: Kamza mbyll dyert e stadiumit për Kukësin

Isa.Autor

“NA SILL…”/ Tifozët e Juventus kanë një kërkesë të veçantë për CR7-tën (VIDEO)

bora.autor

Leave a Comment