Futboll Seria A Sport

Bale transferohet në Itali/ Inter shfaq interes për uellsianin

Thashethemet për transferimin e Gareth Bale te Interi sa shkojnë e rriten.
Tani janë mediet në Angli që konfirmojnë se marrëveshje Inter-Real Madrid për Gareth Bale mund të arrihet.

Ishte ‘Independent’ që raportoi fillimisht, ndërsa tani ‘SkySport’ thotë se Inter do të transferojë Bale në fund të sezonit.

Problemi fillestar te kjo marrëveshje, është kostoja e lartë e Bale, por Inter falë raporteve të mira me Real Madrid, shpreson të arrijë një marrëveshje të pranueshme.

Bale po kalon kohën më të vështirë të Real Madrid që nga transferimi nga Tottenham në vitin 2013.

Related posts

Austri-Gjermani dhe Angli-Nigeri, testet e luksit para Botërorit

Sadik.Autor

DJALOSHI DHUROI FITOREN ME DOPIETË/ Haaland “tallet” me gafën e gazetarit dhe ia plas të qeshurës (VIDEO)

Delo.autor

E ardhmja e Iniestës? Babai i tij është sigurt vetëm për një gjë…

Sadik.Autor

Leave a Comment