Futboll Seria A Sport

Bologna 1:2 Milan, notat e lojtarëve

Milani ka mposhtur Bolognan me rezultat 1-2 në ndeshjen e xhiros së 35-të të Serie A.
Rosonerët ishin në avantazh të dyfishtë pas pjesës së parë me golat e Calhanoglu në minutën e 34-të dhe Bonaventura në minutën e 45-të.

Ndërsa Bologna arriti të ngushtoj rezultatin në minutën e 74-të me golin e De Maio.

Me këtë fitore, Milani mbetet e shtata me 57 pikë, ku edhe zyrtarisht është jashtë garës për një vend në Ligën e Kampionëve.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në fotografinë e mëposhtme.

Related posts

TRONDITET FUTBOLLI SPANJOLL/ Vdes në mënyrë misterioze talenti 12-vjeçar (FOTO)

Delo.autor

PAS FITORES NDAJ SKËNDERBEU/ Trajneri Çuçolli: Vinim pas disa ndeshjeve jo të mira, dhe…

Delo.autor

U NDËSHKUA NGA DISIPLINA/ Dëm 24 milionë lekë, Tirana me “dhimbje koke” prej tifozëve

Delo.autor

Leave a Comment