Futboll

Buffon: Italia nuk kishte forcën e duhur për t’u kualifikuar në Kupën e Botës

Gianluigi Buffon pranon se Italia nuk ka pasur forcën për të shërbyer “ëndrrën” e tifozëve të tyre dhe për t’u kualifikuar për Kupën e Botës.

Italia nuk do të ketë shansin që ndoshta të përsërisë fitoren e Kupës së Botës në 2006 këtë verë, dhe Buffon krahasoi zhgënjimin e Rusisë me euforinë e pushtimit të Gjermanisë.

Ekipi kombëtar nuk kishte forcën për t’u dhënë tifozave tyre të ishin pjesë e Kupës së Botës , tha portieri veteran.

Tifozët  tanë nuk do të jenë në gjendje të jetojnë në Kupën e Botës, në maksimum, sepse ata janë privuar nga njerëz që përfaqësojnë, në sytë e të gjithë botës, ëndrrat e tyre, si dhe ëndrrat e të gjithë neve italianët.  Nga kjo përvojë, ne do të bëhemi më të vetëdijshëm për rëndësinë e ëndrrave dhe vlerave.

Përgatiti: AlpeNews.al

Related posts

PLAS TEK KOLUMBIA/ Ja momenti kur skuadra sulmon trajnerin pas humbjes 6-1 (VIDEO)

Delo.autor

MOS E BESONI PO DESHËT/ Messi i mahnitur: Ajo që bëri CR7 me Juventusin është…

Delo.autor

ZBULON PRAPASKENAT E LARGIMIT NGA JUVENTUS/ Emre Can: Kalova tek Dortmund prej…

Delo.autor

Leave a Comment