Futboll Sport

Deklarata e Ibrës, trazon Suedinë, një shok skuadre i del kundër

“As që e kam idenë nëse do të grumbullohet apo jo pasi kjo varet vetëm nga tekniku, por unë di të them se ne u kualifikuam në Botëror pa Ibrahimovic në organikë. Ai është egoist, si person dhe si lojtar, ndërkohë në jemi një skuadër, një grup i unifikuar. Nuk e vë në dyshim se nëse trajneri do ta thërrasë ai do të luajë shkëlqyeshëm, por ne do të na duhej të ndryshonim gjithë lojën për t’iu përshtatur atij. Ne e merituam kualifikimin dhe e preme biletën pa të duke treguar se kemi ndërtuar një lojë të mirë, një skuadër të kolauduar, prandaj nuk mendoj se tekniku do të ishte i gatshëm të ndryshonte gjithçka nga e para”.

Pas kësaj deklarate të Johnsson mbetet për t’u parë se cila do të jetë replika e Ibrës.

Related posts

SI TË GJITHË SHQIPTARËT/ Ylli i PARTIZANIT tregon skuadrën e ZEMRËS (FOTO)

Isa.Autor

Rënia e Perandorit, problemi misterioz e shtron në spital

Sadik.Autor

LIVE/ Po luhet ndeshja “Euro 2020” Spanjë-Ishujt Faroe. Rezultati 3-0

Delo.autor

Leave a Comment