Futboll Sport

Deklarata e Ibrës, trazon Suedinë, një shok skuadre i del kundër

“As që e kam idenë nëse do të grumbullohet apo jo pasi kjo varet vetëm nga tekniku, por unë di të them se ne u kualifikuam në Botëror pa Ibrahimovic në organikë. Ai është egoist, si person dhe si lojtar, ndërkohë në jemi një skuadër, një grup i unifikuar. Nuk e vë në dyshim se nëse trajneri do ta thërrasë ai do të luajë shkëlqyeshëm, por ne do të na duhej të ndryshonim gjithë lojën për t’iu përshtatur atij. Ne e merituam kualifikimin dhe e preme biletën pa të duke treguar se kemi ndërtuar një lojë të mirë, një skuadër të kolauduar, prandaj nuk mendoj se tekniku do të ishte i gatshëm të ndryshonte gjithçka nga e para”.

Pas kësaj deklarate të Johnsson mbetet për t’u parë se cila do të jetë replika e Ibrës.

Related posts

“Çmendet” Milan/ Kuqezinjtë shumë pranë sulmuesit të madh

Sadik.Autor

DËSHTIMI NË CHAMPIONS DHE NË LA LIGA/ E ardhmja e Zidane dhe revolucioni, java vendimtare për Real Madrid

Delo.autor

E BUJSHME/ Donnarumma dhe Calhanoglu do të shkonin falas te Juventusi. Ja pse ndryshoi vendimi…

Delo.autor

Leave a Comment