Bundesliga Futboll

E rrallë, klubi i njohur gjerman ka përdorur shtatë uniforma vetëm këtë sezon

Klubet tradicionalisht para fillimit të sezonit paraqesin tre lloj uniformash (brenda /jashtë /e treta), por këtë sezon Koln ka thyer çdo rekord të mundshëm. Klubi gjerman kanë përdorur uniforma të veçanta gjatë ndeshjeve të Europa League, një uniformë retro dhe një uniformë të zezë. Në shtator, ata përdorën uniformën e tyre të tretë të sezonit 2016/17 kundër Augsburg, që e çon në shtatë totalin e uniformave të përdorura.


Uniforma e përdorur kundër Leipzig është e vetmja që nuk mund të blihet në faqen zyrtare të klubit, por gjashtë të tjerat mund të blihen në paketë, për çmimin 422 £. Duhet të themi që kompania që prodhon uniformat, Erima kanë qenë shumë të zënë me punë këtë sezon, por klubi që rrezikon të bjerë nga kategoria, ka zgjedhur kompaninë Uhlsportin për sezonin e ardhshëm, që do të thotë se do kemi të bëjmë me uniforma të reja sezonin tjetër. Ah sa bukur!

Related posts

SFIDA NDAJ “KORÇARËVE”/ Teuta humbet sulmuesin kryesor. Hoxha mban në ankth durrsakët

Delo.autor

NA LA PA FRYMË/ 17 vjeçe dhe në super formë, mbesa e Frank de Boer “çmend” rrjetin (FOTO)

Isa.Autor

Miliarderi amerikan Commiso: Unë do ta blejë Milanin me këto kushte…

Isa.Autor

Leave a Comment