Futboll Premier League Sport

Guardiola i dashuruar me De Bruyne/ Ai është futbollisti që i bën të gjitha…

Ai mund të bëj gjithçka, të bëj presion shkëlqyer, të rikuperojë topin, të pasojë, të ndërtojë aksione, të ekzekutojë goditje standarte”, deklaroi Guardiola.
Pep Guardiola është i dashuruar në mënyrën se si luan Kevin De Bruyne.

Spanjolli deklaroi që belgu bën gjithçka në fushë.

“Ai mund të bëj gjithçka, të bëj presion shkëlqyer, të rikuperojë topin, të pasojë, të ndërtojë aksione, të ekzekutojë goditje standarte”, deklaroi Guardiola.

“De Bruyne na ndihmon shumë edhe në fazën mbrojtëse, është një luftëtar, pastaj kur sulmon shënon gola dhe mban rekord për asiste”.

“Pra i bën të gjitha, është një prej futbollistëve më të mirë që kam pasur ndonjëherë në dispozicion. Eshtë lojtari modern, lojtari i kompletuar”, shtoi ai.

Related posts

SFIDA NDAJ NAPOLIT/ Pirlo ndryshon skemë, ja dy lëvizjet tek “Zonja e Vjetër”

Delo.autor

I PAFAT/ Statistikat e RONALDOS në Itali, CR7 është edhe bomberi i… shtyllave

Isa.Autor

LIVE/ Mbyllet super sfida Manchester City-Chelsea

Delo.autor

Leave a Comment