Futboll

Historia rënqethëse, si i shpëtoi Kristian Panuçi vdekjes në avion

Një histori rënqethëse që për pak sa nuk i mori jetën trajnerit aktual të Kombëtares. Bëhet fjalë për një aksident me avion, ku humbën jetën të gjithë pasagjerët. Në vitin 1996, Panuçi u zgjodh kapiteni i Italisë në Lojrat Olimpike Atlanta 1996, por u dëmtua dhe u detyrua të kthehej në vendlindje.

Panuci

Ai fillimisht mori avionin e linjës nga Neë York për në Paris pastaj destiancioni Milano, por e humbi këtë udhëtim pasi humbi bagazhet. Më pas ai mori avionin Alitalia dhe udhëtoi direkt për në Milano.

panuci_konf_2

Po atë ditë avioni i parë që kishte humbur për shkak të bagazheve ishte përplasur dhe të gjithë pasagjerët kishin humbur jetën. Fati në këtë moment ka qenë me trajnerin e Shqipërisë, i cili mund të ishte bërë pjesë e viktimave, që humbën jetën në aksidentin tragjik.

Related posts

BEFASON Braçe : Arbitri Koçi u urdhërua të gabojë

Sadik.Autor

BËN GJESTIN E MADH/ Sulmuesi i Liverpool tregohet zemërgjerë, financon shumën e majme për krijimin e…

Delo.autor

(FOTO) Premier League/ Manchester United ‘katastrofë’, njihuni rezultatet e pjesëve të para

Q.Autor

Leave a Comment