Futboll La Liga Sport

Lamtumira e Iniestës, mesfushori shpërthen në lot (VIDEO)

Andres Iniesta po luan sezonin e fundit me Barcelonën, ai do të largohet në fund të sezonit aktual.

Përmes një konference për media, Andres Iniesta, ka njoftuar se i ka ardhur fundi epokës së tij me fanellën e Barcelonës dhe se do të largohet në fund të sezonit aktual.

“Kjo konferencë është për të thënë se ky është sezoni im i fundit me Barcelonën”, u shpreh mes lotëve Iniesta.

“Është një vendim i vështirë në të gjitha aspektet. Pas më shumë se 20 viteve këtu, e di se çfarë do të thotë të jesh lojtar i këtij ekipi. Jemi ekipi më i mirë në botë”, u shpreh Iniesta.

“Po largohem sepse ndjej se ky klub meriton më shumë çdo ditë, çdo javë, çdo muaj, dhe unë ndjej se nuk mund të japë më të mirën më në aspektin fizik e mental”

“Është ditë e vështirë për mua, ti thuash lamtumirë klubit ku kam qenë gjithë jetën, është shumë e komplikuar”.

Related posts

PSG nuk dorëzohet/ Synon të rrëmbejë yllin e Barcelonës në janar

Isa.Autor

MË MIRË RANGNICK MË MIRË TË MËSOJË RESPEKTIN SE…”/ Maldini: Ka disa që po punojnë për të mirën e Milanit

Delo.autor

​Guardiola pas humbjes nga Liverpooli: Ende s’ka përfunduar asgjë për titull, ka shumë ndeshje të vështira

Q.Autor

Leave a Comment