Sport

Lance Armstrong, 5 milionë $ për lirinë

Lance Armstrong përfundimisht ka mbyllur çështjet e tij me drejtësinë amerikane.

 Pasi është zbuluar si përdorues dopingu me një skemë shumë të sofistikuar, në periudhën më të sukseshme 1999-2005, telashet e tij me drejtësinë nuk u ndalën. Veç të tjerave, ai akuzohej se kishte përdorur paratë e sponsorit të tij, US Postal, gjatë periudhës së dopingut.

Sipas akuzës, ai i kishte shpenzuar këto para’ për të kontribuar në përdorimin e dopingut që u zbulua në vitin 2012. Për këtë akuzë ai rrezikonte të paguante 100 milionë dollarë, por gjtihçka u mbyll me një gjobë prej 5 milionë dollarësh.

“Më në fund jam i lirë të jetoj jetën time”, ka thënë Armstrong sapo ka dalë nga gjykata.

Related posts

BARAZIM PA GOLA/ Vllaznia dhe Kastrioti ndajnë pikët në “Loro Boriçi”

Delo.autor

ËSHTË LIDER TEK JUVENTUS/ Dybala: Shenjën time shiheni të premten mbrëma

Isa.Autor

“KËTO SHFAQJE SHTOJNË PRESIONIN MBI SOLSKJAER”/ Neville kundër Ronaldos: Nuk ka nevojë të na bëjë skena

Delo.autor

Leave a Comment