Futboll Sport

Marc Marquez triumfon në Austin për të shtatin sezon

Pas polemikave në Argjentinë, pas penalitetit në kualifikuese, Marquez ka lënë pas shpine gjithçka e të gjithë duke triumfuar për të shtatin sezon në pistën e Austin të SHBA.
Marc Marquez konfirmohet si “pronari” i Moto Gp në Amerikë duke shënuar triumfin e tij të parë sezonal dhe të shtatin pa ndërprerje në pistën e Austin.

Spanjolli i Honda-s nisej i katërti pas penalitetit të vendosur të shtunën, e brenda pak xhirosh arrin që të kryesoj garën duke lënë pas shpine Yamaha-n e Maverick Vinales dhe Suzuki di Andrea Iannone.

Valentino Rossi ka mbërritur i katërti në finish, ndërsa i pesti ka mbërritur italiani tjetër, Andrea Dovizioso, që rikthehet në krye të renditjes të Moto GP me 46 pikë.

Related posts

E nderoi Ben Arfa në shtesë/ Ja SKEDINA “e çmendur” e qytetarit anglez (FOTO)

Isa.Autor

Mancini: Trajneri i italisë? Do të ishte gjë e bukur

Sadik.Autor

Messi: Kam qarë disa herë, Botërori i Rusisë shansi i fundit për Argjentinën

Q.Autor

Leave a Comment