Futboll Sport

Mbretërit e Evropës/ Ronaldo, Salah, Messi e Immobile

Ronaldo, Salah, Messi e Immobile – janë lojtarët e vetëm në top 5 Ligat Evropiane që kanë shënuar së paku 40 gola këtë sezon.

Cristiano Ronaldo, Mohamed Salah, Leo Messi e Ciro Immobile, janë duke rivalizuar njëri-tjetrin këtë sezon. Duket se gjitha çmimet individuale këtë sezon, do të shkojnë për lojtarët në fjalë, shkruan Gazeta Express.

Ata janë futbollistët e vetëm deri më tani në top 5 Ligat Evropiane që kanë shënuar së paku 40 gola.

CR7 prin me 42 në 39 ndeshje, Salah me 41 gola në 46 ndeshje, Ciro Immobile me 41 gola në 45 ndeshje dhe Messi me 40 gola në 50 ndeshje.

Related posts

LIVE/ Mbyllet ndeshja Real Madrid-Espanyol. Rezultati 2-0

Delo.autor

Bayern Munchen barazon shifrat ndaj Frankfurtit. Lewandowski shënon gol për babarezet (VIDEO)

Sadik.Autor

I DHA FITOREN MILANIT/ Flet Higuain: Ja kush më bindi që të vij këtu

Isa.Autor

Leave a Comment