Futboll Sport

Karabaku vendos diktatin në Azerbaxhan, Agolli 5 herë rradhazi kampion

Skuadra ku militon Ansi Agolli ka arritur të fitojë titullin kampion për herë të  5 rradhazi . Shqiptari është një pjesë e rëndësishme e ekipit dhe ka arritur të festojë titullin edhe për këtë sezon.

Karabak arriti të fitonte ditëne sotme përballë Sumqajit me rezultatin e ngushtë 0-1 dhe siguroi matematikisht titullin kampion. Skuadra ndodhet 17 pikë e shkëputur nga vendi i dytë, Gabala. Karbak siguron titullin kampion 4 javë para fundit.

Related posts

SHQIPTARI I LAZIOS viziton monumentin e SKËNDERBEUT: Legjendat jetojnë përgjithmonë (FOTO)

Isa.Autor

Presidenti i Milanit ka vetëm një kërkesë para finales së Kupës

Sadik.Autor

DUAN TITULLIN/ NAPOLI niset favorit ndaj SASSUOLOS, ja ARSYEJA përse…

Isa.Autor

Leave a Comment