Futboll

Në Itali çmimi i Fair Play do të quhet Davide Astori

FIGC ka njoftuar se çmimi Fair Play do të riemërohet për kapitenin e ndjerë të Fiorentinës Davide Astori.

Sot çmimet e vitit 2017 u nderuan në Palazzo Vecchio, duke përfshirë legjendën e Juventusit, Alessandro Del Piero dhe heroin e Milanit, Ruud Gullit.

Gjatë ceremonisë, nënkomisioneri i FIGC, Alessandro Costacurta njoftoi se, duke filluar nga ky vit, çmimi Fair Play do të quhet Davide Astori Award. Në pension nga Fiorentina dhe ish-klubi Cagliari. Përveç kësaj, klubi Fiorentinëd e quajti qendrën e tyre të trajnimit Davide Astori.

Përgatiti: AlpeNews.al

Related posts

“LEGJEONARËT”/ Goli i çuditshëm i Goxhës, mbrojtësi shqiptar gjen sërish rrugën e rrjetës në Azerbajxhan (VIDEO)

Delo.autor

E BUJSHME/ Objektivi i Milanit: Klubi im i ri jo domosdoshmërisht duhet të luajë në…

Delo.autor

“KEMI NË EKIP SULMUESIN MË TË MIRË NË BOTË”/ Presidenti i Bayern: Shpresojmë që Lewa të qëndrojë

Delo.autor

Leave a Comment