Futboll Seria A Sport

Salvatore Sirigu i vendosur të qëndroj gjatë në Torino

Portieri Salvatore Sirigu është vendosur për një qëndrim të gjatë në Torino, sipas Presidentit Urbano Kairo.

Sirin zvëndësoj Joe Hart si numri 1 me një kontratë dyvjeçare vitin e kaluar dhe luajti në 35 paraqitje të Serie A.

Sirigu ka pasur disa lëndime dhe mendoj se ka qenë problem për të-, tha Kajro.

Sirigu? Ai ende ka një vit të mbetur në kontratën e tij. Pas kësaj, ne do t’i japim atij një të re.

Përgatiti: AlpeNews.al

 

Related posts

Ferdinand, Gerrard dhe Lampard tregojnë kush do ta fitojë Ligën e Kampionëve (FOTO)

Q.Autor

FIRMOS ME SKUADRËN E RE/ Mërgim Mavraj rikthehet te Greuther Furth

Delo.autor

Ky është limiti i Reali, më shumë se kaq nuk paguan për Kane

Q.Autor

Leave a Comment