Futboll Seria A Sport

SERIE A/ Lazio nuk gabon dhe prek Championsin me Milinkovic-Savic

Lazio nuk gabon dhe prek Championsin. Pavarsisht dëmtimit të Ciro Immobiles në minutat e para dhe penalltisë së humbur nga Luis Alberto, skuadra e Simone Inzaghit mposhti 1-0 Torinon në transfertë me një gol të mesfushorit serb Milinkovic-Savic në pjesën e dytë duke barazuar Romën në kuotën e 70 pikëve por mbi të gjitha duke e çuar në +4 diferencën nga Interi i vendit të 5-të.

Një fitore me shumë peshë kjo për Lazio që tashmë është më pranë kualifikimit në grupet e Champions League për sezonin e ardhshëm. Një paraqitje tejet pozitive bëri Thomas Strakosha në këtë sfidë me portierin shqiptar që ndali disa tentativa të lojtarëve vendas.

Related posts

LËSHOHET “BOMBA” NGA ITALIA/ Barcelona e “Zonja e Vjetër” nisin bisedimet për shkëmbimin e bujshëm…

Delo.autor

SCHALKE-MANCHESTER CITY/ “Miqtë” kalojnë në avantazh, shënon Aguero

Delo.autor

LAÇI-TIRANA/ Trajneri Egbo synon fitoren e tretë radhazi (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Leave a Comment