Futboll Seria A Sport

COVID-19/ Tronditet klubi i Serisë A, 14 raste pozitive me Koronavirus

Xhenoa ka marrë një tronditje të madhe ditën e sotme. Pas portierit Perin dhe mesfushorit Shone, ditën e sotme kanë rezultatuar me koronavirus edhe 12 persona të tjerë, duke e çuar në total 14 numrin e të prekurve të klubi i Xhenoas, duke përfshirë këtu futbollistët dhe stafin teknik.

Kujtojmë që Xhenoa u përball ditën e djeshme me Napolin, në sfidën që përfundoi me rezultatin 6-0. Lajmi u konfirmua nga vetë klubi në faqen zyrtare.

Related posts

LIVE/ Liverpool dhe Chelsea përplasen në Stamboll për Superkupën e Evropës

bora.autor

Valencia refuzon ofertat për Geoffrey Kongdobia

Sadik.Autor

FITORJA NË “EL CLASICO”/ Nuk ndodhte prej 45 vitesh, Courtois futet në historinë e Realit!

Delo.autor

Leave a Comment