Futboll Seria A

Simone Inzaghi: Udinese është e rrezikshëme, por ne duhet të jemi të përulur dhe të uritur për sukses

Simone Inzaghi do të jetë pa Marco Parolo dhe do të nisë Felipe Anderson,  përballjen me një ekip Udinezes në krizë.

 Inzaghi- Unë kam të gjithë skuadrën në dispozicion nesër, përveç Parolos, i cili kishte një problem për këtë mëngjes. Unë mund të konfirmoj se Felipe Anderson do të fillojë. ” Ata janë në krizë pas një rekord shtatë humbjeve të njëpasnjëshme, kështu që ata sigurisht që nuk mungojnë në motivim.

Jam shumë i shqetësuar nga kjo ndeshje, sepse ata kanë disa lojtarë shumë të mirë dhe një trajner të zgjuar. Unë do të preferoja të merrja një ekip që po kalonte një periudhë të mirë formash tani. “Ne duhet të jemi të përulur dhe të uritur për sukses. 

Përgatiti: AlpeNews.al

Related posts

ËSHTË ME NJË KËMBË NË FINALEN EUROPA LEAGUE/ Emery habit të gjithë me deklaratën…

Delo.autor

CHAMPIONS/ Napoli luan ndeshjen e sezonit ndaj Liverpool, HYSAJ ngroh stolin

Isa.Autor

Napoli interesohet për Strakoshën, por oferta nuk bind Lazion

Sadik.Autor

Leave a Comment