Spal 0-3 Roma, notat e lojtarëve

Roma e ka mposhtur Spalin në udhëtim duke e bërë edhe një hap tjetër të rëndësishëm drejt kualifikimit në Ligën e Kampionëve të shtunën pasdite.
 Roma, e cila i pushoi disa lojtarë për ndeshjen e parë gjysmëfinale kundër Liverpoolit në mesjavë, fitoi pa vështirësi 3-0 ndaj Spalit.

Pas 33 minutave lojë, Vicari shënoi në portën e vet duke ia dhuruar Romës epërsinë. Vetëm shtatë minuta brenda pjesës së dytë, Radja Nainggolan shënoi për 2-0. Fitoren e Romës e vulosu Patrick Schick, i cili shënoi për herë të parë në fanellën e Romës që prej transferimit nga Sampdoria verën e kaluar.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë sfidë i gjeni në fotografinë e mëposhtme.