Futboll Premier League

Wenger konfirmon dëmtimit në gju të yllit të Arsenal

Arsene Wenge mbetet optimist se Henrikh Mkhitaryan do të luajë përsëri këtë sezon megjithëse ka konfirmuar se armeni ka pësuar një dëmtim ligamenti ndaj CSKA.

Mkhitaryan është dëmtuar në minutën e 61’ në fitoren 4-1 të Arsenal ndaj rusëve në çerekfinalen e Europa League.

Wenger e ka përjashtuar pjesëmarrjen e tij në ndeshjet e radhës ndaj Newcastle dhe West Ham, megjithëse mund të rikthehet për ndeshjet e fundit.

“Ai ka dëmtim në ligamentin e gjurit,” shprehet Wenger për faqen zyrtare të klubit.

“Ai nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjen ndaj Newcastle dhe West Ham.

“Por ai ka akoma mundësi të luajë në pjesën e fundit të sezonit.”

Në mungesë të Mkhitaryan, Welbeck shënoi një dopietë për të ndihmuar Arsenal të mposhtë Southampton në Emirates.