Futboll

Ylli i Kombëtares shqiptare, dëmtohet gjatë ndeshjes ndaj Lokomotiv Zagrebit

 

Futbollisti i Kombëtares shqiptare, Eros Grezda, është dëmtuar sot në ndeshjen Lokomotiv Zagreb-Osijek në kampionatin kroat, e cila përfundoi në barazim 1-1.

Grezda u dëmtua në minutën e 35-të të pjesës së parë, teksa u detyrua dhe të linte lojën, pasi nuk mund të vazhdonte të luante.

Ende nuk dihet shkalla e dëmtimit të mesfushorit të Osijekut, teksa ai do të kryejë analiza më të hollësishme në ditët në vijim.

Grezda po kalonte një periudhë shumë të mirë në karrierën e tij, teksa në ndeshjen e Kombëtares kundër Norvegjisë, ishte ndër më të mirët në fushë.

Related posts

I DHUROI MËLÇINË ABIDAL/ Flet kushëriri i tij: Dua ta sqaroj këtë çështje, jam bërë…

Delo.autor

“JAM VIKTIMË”/ Ronaldinho rrëfehet nga hoteli: Kaloja më mirë në burg

Delo.autor

NDESHJA NDAJ ANDORËS/ “Rebelët” kuqezinj dhe dyshimet për listën, tani nuk ka më hierarki

Delo.autor

Leave a Comment