Sport

7 orë bisedime/ Abramoviç zgjedh trajnerin e ri të Çelsit

Do të jetë Mauricio Sarri trajneri i ri i Çelsit. Pas bisedimeve që zgjatën 7 orë mes drejtuesve të klubit anglez dhe përfaqësuesit të Sarrit, palët kanë rënë dakord për një bashkëpunim duke filluar nga sezoni i ardhshëm.

Ka qenë presidenti i Çelsit, Abromoviç, i cili ka dhënë OK dhe është gati të paguajë 8 milionë euro për klauzolën e Sarrit. Klauzola skadon më 31 maj dhe megjithëse Napoli shkarkoi Sarrin, ka të drejtë të kërkojë shifrën e 8 milionë eurove për teknikun.

Chelsea-news-Roman-Abramovich-962585

Lajmin për akordin mes trajenrit italian dhe bluve të londrës është bërë publik nga sajti italian “Sportitalia”

Related posts

PARA DERBIT KRYEQYTETAS/ “Fanaticsat” futen në fushë dhe i japin “zemër” skuadrës (FOTO+VIDEO)

Delo.autor

2 SUPER GOLA DHE ASIST/ Mesfushori SHQIPTAR dhuron SPEKTAKËL në kampionatin slloven (VIDEO)

Isa.Autor

SUPER OFERTA/ Mourinho përgatit një tjetër “ÇMENDURI” për Ivan Perisic

Isa.Autor

Leave a Comment