Futboll Sport

Asisti i pabesueshëm i Quresma-s, portugezi mahnit tifozët e Besiktas (VIDEO)

Ricardo Quaresma njihet si futbollist me aftësitë të jashtëzakonshme teknike, diçka të cilën portugezi e ka vërtetuar edhe mbrëmë në ndeshjen që skuadra e tij Besiktas luajti kundër Kayserispor.

 

Një sfidë e cila u fitua me shifrat 2-0 duke i dhënë mundësi skuadrës nga Stambolli të mbetet në luftë për titullin kampion. Meritë absolute për këtë kishte edhe 34-vjeçari i cili nuk realizoi gol, por dha një asist mahnitës për zhbllokimin e rezultatit.

 

Në minutën e 31-t të ndeshjes Quaresma mori një top nga goditja e këndit dhe shpiku një aisist të pabesueshëm që shpërdorua nga Tosiç. Një gol që shtangu skuadrën mike por edhe tifozët e Besiktas.

Related posts

Nuk janë në Botëror, por kanë blerë më shumë bileta se çdo vend tjetër në botë

Sadik.Autor

(FOTO) Kjo javë mund t’iu bëjë me para, parashikimi i ‘çmendur’ i ekspertëve të basteve

Q.Autor

ISH LOJTARI I TIRANËS DHE LAÇIT/ Vucaj firmon me kampionët e Kosovës

Sadik.Autor

Leave a Comment