Atletico i falet Koke dhe “hipotekon” vendin e dytë, derbi i Sevilla-s fitohet nga spektakli

Janë luajtur 6 takimet e programuara për javën e 37-të të La Liga.

Sfida më e rëndësishme luhej në “Estadio Benito Villamarín” me Betis që përplaste “brirët” me rivalët e qytetit Sevilla, por që nuk nxori fitues nga ky duel. Një barazim në shifrat 2-2 dhe skuadrat që ndanë nga një pikë, që i shërben për të qëndruar brënda objektivave të tyre.

Ndjekësit më të afërt të lidërve të kampionatit, Atletico Madrid ka arritur një fitore minimale 1-0 ndaj Girona. Goli i vëtëm i takimit u shënua nga Koke që në minutën e 8-të.