Futboll La Liga Sport

Barcelona gjen zëvendësuesin e Luis Suarez…

Barcelona po përgatitet për një investim të jashtëzakonshëm në merkato, për të zëvendësuar Luis Suarez. “Don Balon” ka shkruar se katalanasit, pasi fituan titullin e shtatë në dhjetë sezonet e fundit në La Liga, po planifikojnë largimin e Suarez dhe në vend të uruguaianit pritet që në “Camp Nou” të shkojë Harry Kane.

Faqja spanjolle në internet ka shkruar se Barcelona ka përgatitur një investim prej 250 milionë eurosh për të marrë “yllin” e Tottenham, ku përfshihet paga e tij e sezonit të parë dhe paràtë që do t’i jepen londinezëve.

Kane ka shënuar 81 gola në 102 ndeshje të luajtura në Premier League në tre sezone si titullar me Tottenham dhe kjo ka bindur Barcelonën të investojë 250 milionë euro

Related posts

“KY VES DUHET TË ZHDUKET NGA…”/ Conte pranon sherrin Brozovic-Lukaku

bora.autor

MERKATO/ Pro Vercelli huazon Armando Vajushin tek Avellino

Q.Autor

ËSHTË “XHEVAHIRI” I BARCELONËS/ Ansu Fati zgjedh kombëtaren që do të përfaqësojë

Delo.autor

Leave a Comment