Futboll Seria A Sport

Belloti shokon Milanin, ky është vendimi përfundimtar i sulmuesit italian!

Andrea Belotti ka befasuar ekipet evropiane. Ai ka deklaruara se do të qëndrojë në Torino edhe këtë verë.“Jam e lumtur, ne do të punojmë për të kompensuar pa futboll evropian”.Belotti ishte lidhur me një kalim te Milani.

Megjithatë, sulmuesi është shprehur për Sport Italia se është i lumtur në Torino.“Unë jam i lumtur në Torino dhe kam një kontratë me klubin”. “Duhej të kualifikohemi për Evropën këtë sezon dhe mund ta kisha bërë këtë, por ne do të punojmë për ta kompensuar atë”.

“E ardhmja ime? Unë përsëris, jam këtu, por nëse presidenti Kairo vendos ndryshe … Kjo varet prej tij dhe asaj që dëshiron të bëjë”, ka thënë Belloti. Nga ana tjetër presidenti i Torinos Kairo ka deklaruar për mediat italiane se nëse Belloti dëshiron të qëndrojë në Torino, ata do mbajnë atë. “Nëse ai dëshiron të qëndrojë, ne do ta mbajmë atë për fat të mirë”, ka thënë Kairo.

Related posts

Neymar zbulon momentin kur lindi shoqëria e tij me Messi-n

Sadik.Autor

STARTOI SEZNOI I RI/ Shikoni kush e shënon golin e parë në Serinë A (VIDEO)

Delo.autor

Çudit gazeta e famshme britanike, ja ç’duhet të bëjë Cristiano Ronaldo kur të vdesë

Sadik.Autor

Leave a Comment