Futboll Sport

Bie Vllaznia apo Kamza? Të gjithë me sy e veshë në aksin Korçë-Tiranë

Kategoria Superiore jep sot verdiktet e fundit, pasi luhet java përmbyllëse e sezonit 2017-2018. Sigurisht që vëmendja kryesore është në aksin Korçë-Tiranë, ku do të zhvillohen dy përballjet më të rëndësishme, Skënderbeu-Vllaznia dhe Partizani-Kamza, dy transferta për dy ekipet që janë në garë për qëndrimin në Superiore.

Në stadiumin “Skënderbeu” të Korçës Vllaznia është e detyruar të fitojë, me shumë nundësi edhe me diferencë golash ndaj kampionëve të Shqipërisë, por edhe kjo mund të mos mjaftojë për qëndrimin kuqebluve në elitën e futbollit shqiptar. Kamza, që luan me Partizanit, ka dy pikë më shumë dhe nëse fiton ndaj të kuqve e bën të pavlefshme suksesin e shkodranëve në Korçë me çfarëdolloj rezultati.

Nëse Kamza merr një pikë, Vllaznia duhet të fitojë me diferencë golash, madje në varësi të barazimit që mund të arrihet në kryqytet, mund t’i duhet të shënojë 4 apo më shumë gola. Kjo e mërkurë është një nga ditët më të rëndësishme në historinë e Vllaznisë, që mbetet klubi i vetëm në vend që nuk ka rënë kurrë nga kategoria. 90 minuta plot ankth, me sytë e veshët e një qyteti të tërë vetëm nga futbolli.

Related posts

DËNIM I ÇUDITSHËM NGA UEFA/ Trajneri i Eintrahtit mungon ndaj Fenerbahçes, ja shkaku…

Delo.autor

JOSHËSE DHE BOMBASTIKE/ Ju prezantojmë me tifozen më SEKSI të Seria B (FOTO)

Isa.Autor

NUK NDALEN ME PËRFORCIMET/ Arrihet akordi mes palëve, Inter bind 3 lojtarë për të firmosur me “zikaltërit”

Delo.autor

Leave a Comment