Futboll Seria A Sport

“Çmendet” Romagnoli, për këtë futbollist do të mposhtim Juventusin

Ndërsa Juventusi dhe Milani janë gati të përballen me njëri-tjetrin sonte mbrëma në finalen e Coppa Italia në Romë, mbrojtësi i Rossononit Alessio Romagnoli foli për MilanTV.

Ai beson se ekipi i tij ka potencial ta mposht Juven, pasi ata janë përmirësuar si ekip.“Dy vjet më parë kur u ballafaquam me Juve në finalen e Coppa Italia luajtëm një lojë të mirë, por në fund, ata gjetën një mënyrë për të na mposhtur ne..

“Ne kemi vazhduar të përmirësohemi kështu që ndihemi sikur hendeku është zvogëluar me kalimin e viteve . “Ne nuk mund të luajmë vetëm për 70 minuta sonte, do të duhet të japim gjithçka për të gjithë 90 minuta .

“Do të duhet të qëndrojmë të qetë dhe të jemi inteligjent me topin nëse dëshirojmë të kemi sukses kundër tyre, një fitore për Bonucci, po do të donim të fitonim për të, por edhe për pjesën tjetër të ekipit dhe tifozëve. Ne duam të luajmë mirë kundër një ekipi të fortë si Juve, por mbi të gjitha për gjithë familjen tonë rossonere.. “, ka thënë mbrojtësi italian.

Related posts

KRITIKON ASHPËR MOURINHON/ Jesse Lingard: Në futboll duhet të luash duke pasur liri

Delo.autor

DHUNA BARBARE/ Flet gjyqtari Hamiti: Në Kamzë më vranë, u godita nga Qarri

Delo.autor

SHËNOI SUPER GOL/ MILANI bën “biznes” me lojtarin, gati ta largojë për 15 milionë euro

Isa.Autor

Leave a Comment