Futboll Seria A Sport

“Çmendet” Romagnoli, për këtë futbollist do të mposhtim Juventusin

Ndërsa Juventusi dhe Milani janë gati të përballen me njëri-tjetrin sonte mbrëma në finalen e Coppa Italia në Romë, mbrojtësi i Rossononit Alessio Romagnoli foli për MilanTV.

Ai beson se ekipi i tij ka potencial ta mposht Juven, pasi ata janë përmirësuar si ekip.“Dy vjet më parë kur u ballafaquam me Juve në finalen e Coppa Italia luajtëm një lojë të mirë, por në fund, ata gjetën një mënyrë për të na mposhtur ne..

“Ne kemi vazhduar të përmirësohemi kështu që ndihemi sikur hendeku është zvogëluar me kalimin e viteve . “Ne nuk mund të luajmë vetëm për 70 minuta sonte, do të duhet të japim gjithçka për të gjithë 90 minuta .

“Do të duhet të qëndrojmë të qetë dhe të jemi inteligjent me topin nëse dëshirojmë të kemi sukses kundër tyre, një fitore për Bonucci, po do të donim të fitonim për të, por edhe për pjesën tjetër të ekipit dhe tifozëve. Ne duam të luajmë mirë kundër një ekipi të fortë si Juve, por mbi të gjitha për gjithë familjen tonë rossonere.. “, ka thënë mbrojtësi italian.

Related posts

“URIME DHE MIRËSEERDHE”/ Shoku i vjetër i Vlahovic e mirëpret serbin nga… spitali (FOTO)

Delo.autor

DERBI I “MADONINËS”/ Ibra siguria e vetme e Milanit, Eriksen kthehet “problem” për Inter

Delo.autor

NIS ME FITORE SEZONIN PREMIER/ “Qytetarët” triumfojnë me manita ndaj West Ham (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment