Futboll Sport

Ç’punë ka Pato në ligën kineze? Shikoni çfarë goli bën (VIDEO)

Mjafton t’u kalojë përpara me topin në këmbë Pato dhe mbrojtësit kinezë bien në tokë. Goli i fundit i brazilianit në kampionatin kinez me Tijanjin Quanjian kundër skuadrës së Graziano Pelle është vërtet fantastik, por gjithçka i është bërë më e lehtë nga kundërshtarët që janë në një nivel krejt tjetër nga ish-lojtari i Milanit.

Por në fund ndeshja përfundoi në barazim pasi ishte pikërisht sulmuesi italian i Shandong Luneng që shënoi me penallti. Të dy skuadrat kanë grumbulluar nga 20 pikë në 10 ndeshjet e fundit.

Related posts

Kane merr Këpucën e Artë, Courtois Dorezën. Mbappe i riu më i mirë, Modric më i miri i “Rusi 2018”

Isa.Autor

HABIT SPALLETTI/ Skriniar kushton 100 milion euro, nëse do isha Barcelona do të …

Isa.Autor

Marco Verratti në radarin e Juventusit!

Sadik.Autor

Leave a Comment