Futboll Premier League Sport

E paimagjinueshme/ Futbollisti i Napoli i lidhur me mafian Italiane

Federata italiane e futbollit do të dëgjojë Pepe Reina, Paolo Cannavaro dhe Salvatore Aronica lidhur me lidhjet e tyre me njerëzit e lidhur me mafian. Cannavaro dhe Aronica luajtën për Napoli për disa vite, ndërsa Reina do të largohet nga San Paolo për të kaluar në Milan në verë.

Si Cannavaro dhe Reina kanë pasur marrëdhënie të vazhdueshme dhe të papërshtatshme me vëllezërit Esposito, Gabriele, Francesco dhe Giuseppe.

Reina dhe Cannavaro morën bileta falas për lojërat zyrtare të Napolit për dy nga vëllezërit Esposito. Sipas raporteve, ka pasur edhe një ‘shkëmbim favoresh’ që përfshinte përdorimin e makinave me fuqi të lartë që i përkasin Esposito. Përveç kësaj, Cannavaro u përpoq gjithashtu të merrte bileta falas për lojërat në shtëpi të Napolit për anëtarët e familjes Mafia Lo Russo.

Departamenti anti-mafio i Napolit hapi një hetim dhe komiteti disiplinor i FIGC së shpejti do të dëgjojë tre lojtarët.Reina do të shkojë te AC Milan në verë, ndërsa Cannavaro dhe Aronica pensionohen në 2017 dhe 2013 respektivisht.

Related posts

E ZBULON GAZETA SPANJOLLE/ Mësohet dita kur Messi do komunikojë për të ardhmen e tij

Delo.autor

LIVERPOOL-MILAN/ Kapiteni Henderson: Një natë europiane në “Anfield” me tifozët, zbulova se…

Delo.autor

VAZHDOJNË KËRKIMET/ Zhdukja e avionit të Sala: Vështirë të ketë të mbijetuar

Delo.autor

Leave a Comment