Champions League Futboll Sport

Efenberg: Disa lojtarë të Realit nuk e dinë pse janë në finale

Shtefan Efenberg ishte shumë i mërzitur nga eliminimi i Bajernit nga Champions-i. Ish-mesfushori bavarez bëri një deklaratë shumë ironike pas ndeshjes duke thënë: “Dëgjoj shumë të flitet për eksperiencë, janë broçkulla. Disa nga lojtarët e Realit nuk e dinë pse janë në finale”, u shpreh Efe, duke kritikuar indirekt disa nga lojtarët e skuadrës gjermane.

Shtefan ka qenë shumë herë kritik ndaj Bajernit, duke mos u pajtuar me mënyrën sesi funksionon drejtimi i skuadrës. “Në kohën tonë luanim për fanellën dhe ishim pak mediatik, tani shumë gjëra kanë ndryshuar”, ka thënë ai pak javë përpara ndeshjes së parë në “Allianz Arena” ndaj Realit.

Related posts

DOLI I PËRLOTUR NGA FUSHA/ Ja sa kohë do të mungojë Shkurtaj

Delo.autor

KUALIFIKIMI NË CHAMPIONS I RRIT ÇMIMIN/ Gjimshiti dëshirohet nga klubi i Serie A…

Delo.autor

Sidrit GURI konsolidon rolin në Belgjikë, ish-sulmuesi i KUKËSIT i padiskutueshëm te Ostende

Isa.Autor

Leave a Comment