Futboll Sport

Franca testi i të vërtetës, Mancini planifikon formacionin

Për këtë sfidë tekniku i sapoemëruar pritet të konfirmojë sërish skemën 4-3-3, por është tashmë e konfirmuar që do të ndryshojë disa prej lojtarëve, krahasuar me sfidën ndaj sauditëve.

Kështu në portë do të zbresë nga minuta e parë Perin, ai që shikohet si i preferuari i Mancinit për të pasuar Buffonin, ndërsa në mbrojtje, në krah të Bonuccit do të luajë Caldara. Krahët do t’i besohen De Sciglios dhe Criscitos, ndërsa mesfusha do të përbëhet nga Jorginho, Bonaventura dhe Cristante.

Në sulm do të konfirmohet Insigne, si një titullar fiks, ndërsa partnerët e tij do të jenë Belotti dhe Verdi. Sfida Francë-Itali do të luhet të premten më 1 Qershor.

Related posts

VUAJTJET E YLLIT QË KONSIDEROHEJ “LOJTARI MË I MIRË NË BOTË”/ Musonda: Katër vite me dhimbje dhe zemër të thyer

Delo.autor

DËSHTIMI I GJERMANISË NË “EURO 2020″/ Mesfushori Muller: Ai momenti kur gjithçka është në dorën tënde…

Delo.autor

PUBLIKON BILANCIN/ Mbi 830 milionë euro, zbulohen humbjet marramendëse të Tottenham

Delo.autor

Leave a Comment