Futboll Seria A Sport

Gattuso: Ndaj Fiorentinës është ndeshja e fundit e sezonit, dhe duam kualifikimin e drejtpërdrejtë në Europa League (FOTO)

Seanca e parafundit e trajnimit filloi këtë të premte në Milanello, ndërsa “Djalli” përgatitet për ndeshje kundër Fiorentinës.

Është ndeshja e fundit e sezonit dhe një fitore siguron vendin e 6-të dhe kualifikimin e drejtpërdrejtë në Europa League.

Stërvitja nisi me një punë atletike pastaj me drejtimin, e ndryshimin e ritmeve.

Lojtarët u ndanë pastaj në grupe me tre. Së fundi, meshkujt e trajnerit Gattuso iu nënshtruan një pune taktike dhe u përqëndruan në grupe të caktuara që praktikonin si fazën mbrojtëse dhe ofensivë.

Përgatiti: AlpeNews.al

Related posts

DALIC SULMON CR7/ RONALDO një EGOIST, nuk do e doja në skuadër portugezin

Isa.Autor

Barcelona refuzon ofertën e Betis, Rafinha mund të përfundoi tek ky ekip

Isa.Autor

NUK KANË FUND MALLKIMET PËR “DJAJTË E KUQ”/ Ja pse këtë javë ata bëjnë tifo për Manchester City

Delo.autor

Leave a Comment