Futboll Seria A Sport

Hysaj transferohet në Angli? Napoli vendos për shqiptarin

Elseid Hysaj ka bërë një paraqitje shumë dinjtoze këtë sezon, duke mos patur konkurencë në krahun e djathtë, jo vetëm në ekip, por edhe në Serinë A. 24 vjeçari dështoi të fitonte një trofe edhe këtë vit me skuadrën, por mediat italiane njoftojnë se në ekip nuk do të ketë largime. Bëhet fjalë për boshtin e skuadrës si Hysaj, Hamsik, Albiol, apo Koulibaly.

Për shkodranin ka patur shumë oferta kohët e fundit nga klubet më të mëdha në Europë, por asgjë nuk është zyrtare. Merkato ende nuk ka filluar dhe duhet të presim nëse shkodrani do të kërkojë një tjetër destinacion, apo do të tentojë edhe vitin tjetër për të fituar kampionatin ne skuadrën e Napolit.

Related posts

Kasper Schmeichel zgjidhet lojtari i ndeshjes Kroaci – Danimarkë

Sadik.Autor

INTER-BOLOGNA/ Ndizet sfida në “San Siro”, realizohen dy gola në 3 minuta (VIDEO)

Delo.autor

GATTUSO NË ALARM/ Nuk ka “mëshirë” për Higuain: Konfirmohet pezullimi i sulmuesit të Milanit

Isa.Autor

Leave a Comment