Futboll La Liga Sport

Jonny Castro, përforcimi i Atletico Madrid për mbrojtjen?

Diego Simeone ka si prioritet përforcimin e krahut të majhtë të mbrojtjes ku për momentin ka vetëm brazilianin Felipe Luis dhe ky tashmë 32 vjeç. Objektivi kryesor për “Los Colchoneros” është Jonny Castro i Celta Vigos i cili ka edhe një vit kontratë me klubin.

Drejtuesit nuk pranojnë të negociojnë për çmimin pasi dëshirojnë klauzolën prej 18 milionë euro por rrezikojnë ta humbasin me parametër zero verën e ardhshme ndaj Atletico Madrid insiston për një akord deri në 12-14 milionë euro.

Mbrojtësi 24-vjeçar këtë vit ka luajtur 40 ndeshje duke u konfirmuar si një nga më të mirët e ekipit teksa ka shënuar edhe 2 gola.

Related posts

ICARDI LARG INTERIT/ Por Maksi Lopez e “burgos” në Itali, ja arsyeja

Delo.autor

PËLQEHET NGA TË GJITHË/ Liverpooli sfidon gjigantët e Serie A për talentin italian

Delo.autor

Risi në Kombëtaren e Bushit, talenti i Interit merr ftesë nga Shpresat

Q.Autor

Leave a Comment