Futboll Sport

Klopp: Nuk mendoja se një gjë e tillë mund të ndodhte, por lojtarët…

Liverpool ka shkuar përetj parashikimeve duke siguruar një vend në finalen e Champions League. Trajneri i “Të Kuqve”, Jurgen Klopp, ka pranuar se nuk e priste që skuadra e tij të arrinte në finale.

“Nuk mendoj se një finale e Champions League mund të planifikohet, për këtë arsye as ne nuk kemi menduar se mund të ishim këtu kur kemi filluar sezonin. Por lojtarët e bënë të mundur”, ka thënë Klopp.

Kjo do të jetë finalja e dytë europiane për trajnerin gjerman në drejtim të Liverpool, duke parë se ai ka udhëhequr skuadrën deri në finalen e Europa League në 2016-ën, ku janë mundur nga Sevilla.

Related posts

NUK BËN PJESË NË PLANET E KOEMAN/ Ja çfarë rrezikon Luis Suarez nëse nuk largohet nga “Camp Nou”

Delo.autor

Presidenti i PSG-së i ndez spekulimet për largimin e Neymarit: Askush s’është më i madh se klubi

Sadik.Autor

Messi dhe Ronaldo me nga dy fytyra

Q.Autor

Leave a Comment