Futboll Sport

Maradona kërkoi katërfishin e pagës, arabët “e braktisin” ish-legjendën e futbollit

Pas një diskutimi që ka zgjatur për një javë është mbyllur me lamtumirë aventura e Diego Armando Maradona te skuadra Al Fujairah.

Pavarësisht nga lajmi i publikuar në rrjetet sociale nga ekipi arab, që konfirmonte qëndronin në stol në “Pibe de Oro”, në momentet e fundit ka ardhur pasi pas, që mesa duket është vendimi përfundimtar.

Argjentinasi nuk ka pranuar rinovimin e kontratës dhe kësisoj nuk do të jetë trajneri i ekipit nga Emiratet e Bahskuara Arabe, sepse ka pasur zëra që konfirmojnë se ai ka kërkuar katërfishin e rrogës.

“I kishim nisur bisedimet me bazën e rrogës së sezonit të kaluar, por në momentin e fundit Maradona ka rritur pretendimet. Kësisoj braktisëm tratativën dhe i urojmë fat në të ardhmen e tij,” – lexohet në komunikatën e klubit Al Fujairah.

Related posts

I BEFASON TË GJITHË ME DEKLARATËN/ Gruaja e Smalling: Unë dhe Chris pamë UFO mbi kokat tona…

Delo.autor

Liverpooli i pandalshëm shënon edhe golin e katërt ndaj Romës

Sadik.Autor

BARCELONA-LIVERPOOL/ Messi i pandalshëm, i shënon golin e dytë “Të Kuqve” (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment